Tutaj jesteś: W Sieci Opinii

W Sieci Opinii

Tadeusz Cymański i plan jego rządów

emka 03-10-2012, ostatnia aktualizacja 03-10-2012 15:19

fot. Fotorzepa

Kandydat Solidarnej Polski na technicznego szefa rządu na konferencji prasowej mówił o swoich dziesięciu postulatach. Czy SP wyjdzie z cienia PiS?

Niektóre złożenia kandydata na premiera to m.in likwidacja immunitetów sędziowskich, prokuratorskich i poselskich, wprowadzenie podatku od operacji finansowych.

Zbigniew Ziobro tłumaczył dziennikarzom:

Nie ma znaczenia, czy partia ma 130 mandatów w Sejmie czy 20. Bo i 130 i 20 to liczba niewystarczająca, żeby przeprowadzić konstruktywne wotum nieufności.

Cymański stwierdził:

Polskie sprawy idą w złym kierunku, a szansą, by to zmienić jest porozumienie wszystkich partii opozycyjnych i pozyskanie głosów kilku posłów koalicji rządzącej - zaproponował wtedy zaproponował dziesięć tematów, czyli - spraw, które łączą opozycję, spraw milionów ludzi, a nie niszowych problemów.

To już kolejne w ciągu tygodnia expose kandydata na premiera, na Twitterze komentatorzy pisali często ironicznie:

Konrad Piasecki

Premier Cymański prosi o precyzyjne przedstawianie jego planów, myślę że głównym problemem jest to czy ktoś je w ogóle będzie przedstawiał.

Cezary Tomczyk

Wydarzenie roku!!! :D Dwóch "niepremierow" RT @PatrykJaki: T.Cymanski dziś o 12.00 zaprosi do debaty prof. Glinskiego

Małgorzata Serafin

Debata Gliński-Cymański? Nuda. Debata Gliński-Staniszkis to byłoby ciekawe:)

Maciej Sonik

Ja, ale niestety nie będę miał w tym tygodniu czasu na wygłoszenie expose ;) @BurzynskaAga Kto chce zostać premierem? Przyjmuję zgłoszenia.

Kamila Biedrzycka

A może też napiszemy swoje expose? Wspólnie. Autor - NARÓD.

Andrzej Koneszko

Premier Tusk, premier Gliński, premier Cymański, premier Kaczyński, premier Olszewski, premier Oleksy. I to ma być tanie państwo??

Burzynska Agnieszka

A czy na szczyt do Brukseli lecą wszyscy premierzy? Może uda się dociążyć embraera, żeby tak straszliwie nim nie bujało.

Michał Kolanko

Teraz SP (na pewno bez takich intencji) ułatwia Platformie odmalowanie Glińskiego jako absurdalnego kandydata.

Jacek

Na miejscu PDT złożyłbym wniosek o konstruktywne votum nieufności dla rządów Cymańskiego i Glińskiego. Jak zabawa to zabawa.

Krzysztof Bosak

Cymański postuluje nowe progi podatkowe, nowe podatki, nowe ulgi i nowe świadczenia społ. Mamy wreszcie w Polsce prawdzią socjaldemokrację!

Konrad Piasecki

Zdumiewa mnie kompletna bierność rządu w obliczu działań opozycji. Senność, jałowość, ukrycie w okopach.... Tu Matrix tam Czas ołowiu?

My możemy dodać tylko: premierów u nas dostatek.

Przeczytaj więcej o:  Solidarna Polska , Tadeusz Cymański

Źródło: tvp.info
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common