Tutaj jesteś: W Sieci Opinii » O tym się mówi

O tym się mówi

Bezrobocie wśród polskiej młodzieży rośnie szybciej niż w UE

emka 07-07-2011, ostatnia aktualizacja 07-07-2011 10:49

W Sieci Opinii

Krzysztof Bosak na Facebooku komentuje wzrost bezrobocia wśród polskiej młodzieży

Platforma Obywatelska w 2007 roku miała świetny wynik (wyborczy - red.) m.in. dzięki głosom młodzieży - napisał Bosak. - A w okresie jej rządów bezrobocie młodzieży wzrosło o ok. 7 punktów procentowych i jest to więcej niż średnia dla całej UE (ok. 5 pkt. proc.) - napisał Bosak.

Autor skomentował też system kształcenia w Polsce:

Analizując problemy na styku kształcenia uniwersyteckiego i rynku pracy dochodzę do dwóch wniosków: 1) Jakkolwiek by nie modyfikować szkolnictwa wyższego, to i tak nie rozwiąże ono problemu zbyt małego popytu na pracę w skali całej gospodarki. 2) Problem wyboru "niepotrzebnych" rynkowo kierunków kształcenia nie rozwiąże się bez wprowadzenia przynajmniej niewielkich opłat za wszystkie studia.

Cieszymy się, że chociaż z serwisu społecznościowego możemy poznać zdanie niezależnego posła Bosaka. Ale dane o wzroście bezrobocia wśród ludzi młodych są zatrważające. Czy premier wciąż bęzdzie twierdził, że "kryzys przechodzimy suchą nogą"?

Źródło: facebook.com
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common